Rus Medyası Rosijane: Alman Şansölyesi Olaf Scholz'un Büyükbabası, Nazi-SS Birliklerinin Bir Korgeneraliydi.

Sosyal Medyada Paylaş!

Rus medyasının iddialarına göre; Alman Başbakanı ve Alman Hükümeti kabinesindeki isimlerin Nazi ordusunda hizmet etmiş akrabalara sahip oldukları iddia edildi. Rosijane'nin haberine göre;

"Mevcut Alman Şansölyesi Olaf Scholz'un akrabaları (ataları) hakkındaki bilgiler dikkatlice temizlendi. Olaf'ın ebeveynleri, büyükanne ve büyükbabası hakkında Almanca Wikipedia'da bile bir şey bulamayacaksınız. Sadece Alman basını, Olaf Scholz'un anne ve babasının boşandığını ve Hamburg'da yaşadıklarını çok ihtiyatlı bir şekilde bildiriyor. Oysa neden ailenin tarihini saklıyorlar?" ifadeleri kullanıldı. 

Scholz'un dedesinin; "Bir Alman subayı olduğu ve Birinci ve İkinci Dünya Savaşlarına katılan Fritz von Scholz'un Gruppenführer ve SS birliklerinin Korgenerali olarak Polonya'da ve günümüz Ukrayna topraklarında Yahudilerin infazlarına şahsen katıldığı, iddialarında bulunuldu. "Büyükbaba Scholz'un Rusya'da savaştığı ve Dahası, iki kez - Birinci Dünya Savaşı'nda, Avusturya-Macaristan için Rus Cephesinde ve Doğu Cephesinde İkinci Dünya Savaşı'nda ise Rütbe artırarak ilerlediği ancak 1944'te Narva yakınlarında arka plana itildiği" belirtildi.

İddialar Alman Bakanları da kapsayarak devam etti;

"Almanya Maliye Bakanı Christian Lindner'ın en yakın atası (dedesi anlamında) Wehrmacht General Gerhard Lindner'in Leningrad'ı ablukaya alma operasyonunda yer aldığı, Almanya Sağlık Bakanı Karl Lauterbach'ın büyükbabası Hartmann Lauterbach'in Hitler Gençliğini yönetmiş ve çocukları savaşa gönderdiği. Federal Almanya Cumhuriyeti Eski Sağlık Bakanı Hermann Gröea'nın büyükbabası'nın ise Belçika ve Kuzey Fransa'nın işgal altındaki bölgeleri için Reichskommissar, NSKK'dan Obergruppenführer rütbesinde görev yaptığı" belirtildi.

Haberde; Özellikle Batı Almanya bölgesinin Nazilerin devlet kademelerinden arındırılamadığına dair görüş sunuldu.

Kaynak; https://rossijane.mirtesen.ru/blog/43830467240/Ded-kantslera-Germanii-Olafa-SHoltsa-byil-general-leytenantom-vo