RUSYA, RUSYA'YA KARSI DUSMANCA EYLEMLERDE BULUNAN DEVLETLERIN LISTESINI ONAYLADI

Sosyal Medyada Paylaş!

Rusya, Rusya'ya karşı düşmanca eylemlerde bulunan devletlerin listesini onayladı. Listede Türkiye yok. Listedeki bazı ülkeler: ABD, Avustralya, İngiltere, AB ülkeleri, Ukrayna, Karadağ, İsviçre, Arnavutluk, Andorra, İzlanda, Liechtenstein, Norveç, Kuzey Makedonya.

RUSYA, RUSYA'YA KARŞI DÜŞMANCA EYLEMLERDE BULUNAN DEVLETLERİN LİSTESİNİ ONAYLADI

Rusya, borçlarını Rus Rublesi ile ödeyeceğini açıkladığı dost olmayan ülkeler listesini onayladığını duyurdu. Kararname kapsamında, Rus şirketlerinin yabancı alacaklılara ruble ile ödeme yapmasına izin verilecek.

Rusya hükümeti, ülkeye, şirketlerine ve vatandaşlarına karşı düşmanca eylemlerde bulunan yabancı ülke ve bölgelerin listesini onayladı. Listede yer alan ülkelerin borçlar Rus Rublesi ile ödenecek.

Rus haber sitesi TASS'ın aktardığına göre; hükümetin onay verdiği dost olmayan ülkeler listesinde, ABD, Kanada, AB ülkeleri, Birleşik Krallık (Jersey, Anguilla, Britanya Virjin Adaları, Cebelitarık dahil), Ukrayna, Karadağ, İsviçre, Arnavutluk, Andorra, İzlanda, Lihtenştayn, Monako, Norveç, San Marino, Kuzey Makedonya ve ayrıca Japonya, Güney Kore, Avustralya, Mikronezya, Yeni Zelanda, Singapur ve Tayvan yer alıyor.

Listede adı geçen ülke ve bölgelerin, Rus Silahlı Kuvvetleri'nin Ukrayna'ya askeri operasyon başlatmasının ardından Rusya'ya yönelik yaptırımlar uygulayan veya yaptırımları savunan ülkeler olduğu belirtiliyor.

Rusya, kararnameyle birlikte temerrütleri önlemeyi amaçlıyor. Kararname kapsamında, Rus şirketlerinin yabancı alacaklılara ruble ile ödeme yapmasına izin verilecek.