Sıradaki Kurban Gürcistan Mı?

Sosyal Medyada Paylaş!

Doç. Dr. Cihat Yaycı'nın Kazakistan'daki iç karışıklıklardan bu yana yaptığı analiz ve değerlendirmeleri doğrulayan bir gelişme de Gürcistan'dan geldi. Güney Rus medyası TASS'ın haberine göre Osetya sözde Devlet Başkanı Bibilov: “Güney Osetya, Rusya Federasyonu’na katılmak için çok yakında gerekli yasal adımları atacak.” 

Ocak ayının ilk haftalarında Kazakistan'da iç karışıklıklar meydana gelmiş Cihat Yaycı bu gelişmeler karşısısında "Bu gelişmeler ve karışıklıklar Çin'in Kuşak Yol İnisiyatifine karşı gelişmektedir. Çin'in yükselişinin engellenmesi için ABD ve Rusya iki kutuplu dünyayı dirilterek anlaşmalı-istikrarsız alanlar meydana getirmektedir." değerlendirmelerinde bulunmuştu.

27 Şubat 2022 tarihli Akit TV yayınına katılan Cihat Yaycı, "Ben başından beri bu konuda hep aynı şeyi söyledim. Ama maalesef gelişmeler de beni doğruladı. Bir kere gerek Afganistan gerek Kazakistan’dan sonra sıranın Ukrayna’ya geleceğini biz Kazakistan’dayken söylemiştik. Ukrayna’dan sonra sıra Gürcistan, Bosna Hersek, Transdinyester ve Moldova’ya gelecek." Değerlendirmesinde bulunmuştu. 

Geldiğimiz süreçte Afganistan, Kazakistan'daki iç karışıklıkları takip etmiş, Kazakistan'daki gerilimin ardından Ukrayna savaşı patlak vermiştir. Son gelişmelerle birlikte Cihat Yaycı'nın öngörüleri Gürcistan üzerinde de gerçekleşmektedir.