TIME FOREING AFFAIRS DERGISI 2022'NIN EN BUYUK 10 KURESEL RISKI KAPSAMINDA TURKIYE'YI 10. SIRADA DEGERLENDIRDI

Sosyal Medyada Paylaş!

Foreing Affairs dergisinde 3 Ocak 2022 tarihinde yayımlanan bir değerlendirmede "2022'nin En Büyük 10 Küresel Riski" değerlendirildi. Türkiye’ye ilişkin küstah ifadeler barındıran bu yazıyı Kazakistan'da yaşanan olaylar çerçevesinde değerlendirmekte fayda var. Bölgesel ve küresel aktörlerin hegemonya mücadelesi kapsamında her türlü pis oyunu oynadığı bir coğrafyadayız. Unutulmamalıdır ki hiçbir olay diğerlerinden bağımsız düşünülmemelidir.

RİSK DEMEK HEDEF DEMEK!

Türk Denizcilik ve Global Stratejiler Merkezi'nin ilk olarak duyurduğu Time Foreing Affairs dergisinde yer alan "2022'nin En Büyük 10 Küresel Riski" içerisinde 10. sırada Türkiye analizinin yer almasını TÜRK DEGS böyle duyurdu! "Allah Türk Devletini ve Türk Milletini korusun. Bakalım Time’ın belirlediği 2022’deki 10 küresel risk neymiş? Bilin bakalım 10. küresel risk ne? Türkiye!! Risk demek hedef demek.."

TIME FOREING AFFAIRS DERGİSİ: 2022'DE TÜRK LİRASI DAHA DA ZAYIF VE PİYASALAR DAHA DA OYNAK OLACAK!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2023'teki seçimler öncesinde düşen anket oranlarını tersine çevirmeye çalışırken, 2022'de Türkiye'nin ekonomisini ve uluslararası konumunu yeniden düşük seviyelere çekecektir. İşsizlik ve enflasyon oranları yüksek, Türk lirası daha da zayıf ve piyasalar daha da oynak ancak Erdoğan ortodoks ekonomiyi reddetti! Dış politikası çerçevesinde seçmenleri ekonomik krizden uzaklaştırmak için bu yıl daha mücadeleci hale gelecek. 2022'de pek olası olmayan bir erken seçim durumunda, tüm bu riskler daha da ağırlaşacak.

Kaynak: https://time.com/6132165/top-global-risks-2022/