Türkiye Karşıtı Senatöre Dava | Bob Menendez: "Adımın temize çıkacağına inanıyorum"

Sosyal Medyada Paylaş!

                                                              Türkiye Karşıtı Senatöre Dava | Bob Menendez: "Adımın temize çıkacağına inanıyorum"

 

ABD’nin Demokrat Senatörü Türkiye karşıtı BobMenendez, hakkındaki yolsuzluk ve rüşvet iddiaları nedeniyle 27 Eylül'de hakim karşısına çıkacak.

ABD'li senatör, düzenlediği basın toplantısında, federal savcılar tarafından kendisine yöneltilen suçlamalara yanıt verdi.

Menendez, "Başardığım her şey için, karşı çıkanlara ve beni küçümseyen herkese rağmen çalıştım. Bunun bugüne kadarki en büyük mücadele olacağının farkındayım ancak tüm süreç boyunca belirttiğim gibi, tüm gerçekler ortaya çıktığında sadece aklanacağıma değil, aynı zamanda New Jersey'in kıdemli senatörü olacağıma da kesinlikle inanıyorum." ifadelerini kullandı.

BobMenendez, Mısır'da insan hakları ihlallerini örtbas ettiği iddialarına yanıt vermeye çalışırken, eşi NadineArslanian'ın telefonda Mısırlı yetkililerle yaptığı altınlarla ilgili konuşmasına hiç değinmezken, evinde bulunan yarım milyon dolara yakın para için ise, "Artık modası geçmiş görünebilir, ancak bunlar, 30 yıl boyunca yasal olarak elde ettiğim gelire dayalı olarak kişisel tasarruf hesaplarımdan çekilen paralardı." diye konuştu.

Hakkındaki suçlamalardan dolayı Senato'dan istifa etmesi çağrılarına yanıt veren Menendez, eleştiri sahiplerini "yargılama konusunda acele etmekle" suçladı.

Açıklamasını kağıttan okuyan Menendez, basın mensuplarının sorularını beklemeden salonu terk etti.

Senatör Chuck Schumer, suçlamanın ardından, Senatör Menendez'in, sorun çözülene kadar Dış İlişkiler Komitesi Başkanlığı görevinden geçici olarak ayrılmaya karar verdiğini duyurmuştu.

Beyaz Saray Sözcüsü Karine Jean-Pierre, "rüşvet almakla" suçlanan Demokrat Senatör BobMenendez hakkındaki iddiaları "ciddi bir mesele" olarak ele aldıklarını bildirdi.

Jean-Pierre, Menendez'in Senato Dış İlişkiler Komitesi başkanlığından ayrılmasının doğru bir karar olduğunu, bu hususta başka bir konuda verilecek kararın Menendez'in kendisi ve Senato liderliğine ait olacağı değerlendirmesinde bulundu.

 

 

Kaynak:https://www.ntv.com.tr/dunya/turkiye-karsiti-senatore-dava-bob-menendez-adimin-temize-cikacagina-inaniyorum,ycAkzUapbEOxZnSmCqEMPw