TURK DEGS: “ABD-RUSYA ARASINDAKI KUSAK-YOL KARSITI PLANIN YENI KAOS MERKEZI BOSNA-HERSEK OLUYOR!”

Sosyal Medyada Paylaş!

TÜRK DEGS yaptığı açıklamada, "Daha önce 'Kazakistan ve Ukrayna’da olanlardan sonra Bosna'daki ayrılıkçı hareketlerin yoğunlaşacağını' belirtip Bosna-Hersek’e ilişkin endişelerimizi dillendirmiştik. Gelişmeler endişelerimizi haklı çıkarır yönde." değerlendirmesinde bulundu...

TÜRK DEGS: "BOSNA HERSEK'E İLİŞKİN ENDİŞELERİMİZİ DİLE GETİRMİŞTİK..."

Merkezden yapılan açıklamada, "Daha önce 'Kazakistan ve Ukrayna’da olanlardan sonra Bosna'daki ayrılıkçı hareketlerin yoğunlaşacağını' belirtip Bosna-Hersek’e ilişkin endişelerimizi dillendirmiştik. Gelişmeler endişelerimizi haklı çıkarır yönde." açıklamasında bulunuldu. Barış Gücü (EUFOR) askerlerinin Bosna'da devriye gezmeye başladığı belirtildi.

İŞTE BOSNA'DA DEVRİYE GEZEN BARIŞ GÜCÜ (EUFOR) ASKERLERİ...

TÜRK DEGS: "UKRAYNA'DAN SONRA SIRANIN BOSNA-HERSEK'E GELDİĞİ DAHA NET BİR GÖRÜNÜM KAZANMAKTADIR"

TÜRK DEGS yaptığı açıklamada, "Ukrayna'dan sonra sıranın Bosna-Hersek'e geldiği daha net bir görünüm kazanmaktadır. Bosna'daki Sırp ayrılıkçıların lideri Dodik, Dayton Anlaşmasına ve Bosna bütünlüğünü ciddiyetle hedef alıyor. Sırbistan'ın Rus uydusuna dönüşümü Bosna'daki ayrılıkçı gelişmelerle tamamlanıyor." ifadelerine yer verdi.

TÜRK DEGS: “OYNANAN PLANIN SON KURBANI BOSNA-HERSEK'TİR”

Merkez açıklamaların devamında oynanan planın son kurbanının Bosna Hersek olduğunu belirtti... TÜRK DEGS'den yapılan açıklamanın devamında "Oynanan planın son kurbanı Bosna-Hersek'tir. Bosna'dan koparılacak Sırp bölgesi "Rus modeliyle" Sırbistan'a ilhak edilecektir. Kurulan planın Ukrayna'nın ardından parçası Bosna'da kendini göstermektedir!" denildi.

TÜRK DEGS: “ABD-RUSYA ARASINDAKİ KUŞAK-YOL KARŞITI PLANIN YENİ KAOS MERKEZİ BOSNA-HERSEK OLUYOR!”

ABD-Rusya arasındaki Kuşak-Yol karşıtı planın yeni kaos merkezinin Bosna Hersek olduğu belirtilen açıklamada, "Avrupa Barış Gücü'ne takviye için bölgeye gönderilen birlikler; Kazakistan ve Ukrayna'nın ardından sıranın Bosna-Hersek'te olduğunu kanıtlar nitelikte!" değerlendirmesinde bulunuldu.