TURK DEGS ACIKLADI! KAZAKISTAN'A SOZDE BARIS GUCU OLARAK ATANAN RUS KOMUTAN BAKIN KIM CIKTI...

Sosyal Medyada Paylaş!

Türk Denizcilik ve Global Stratejiler Merkezi açıkladı... Kazakistan'a Barış Gücü olarak atanan Rus Kuvvet Komutanı bakın kim çıktı!

TÜRK DEGS: KEŞKE TURAN ORDUMUZ OLSAYDI...

Kazakistan'da olaylar tırmanırken, Rusya barış gücü olarak Kazakistan'a askeri birlik göndereceğini açıklamış, Kolektif Güvenlik Antlaşması Örgütü (KGAÖ) barış misyonuna karar vermiş ve barış gücü olarak Kazakistan'a müdahale edeleceği beyan etmişti. Tüm bunların yanında Ermenistan Başbakanı Paşinyan KGAÖ Dönem Başkanı olması sebebiyle yaptığı açıklamada, ''Kolektif Güvenlik Antlaşması Örgütü kapsamında Kazakistan’ı savunmak amacıyla ve barış gücü olarak Kazakistan'a gidiyoruz'' ifadelerini kullanmış ve 70 Ermeni askerinin Kazakistan'a konuşlanacağı beyan edilmişti. Tüm bu gelişmeleri TÜRK DEGS, sürecinden başından itibaren Türk Devletleri Teşkilatı'nı hedef alan sistematik bir savaş olarak değerlendirmiş ve "Keşke Turan Ordumuz olsaydı…" değerlendirmesinde bulunmuştu.

SURİYE'DE RUS BİRLİKLERİNİ KOMUTA EDEN BARIŞ GÜCÜ RUS KOMUTAN!

TÜRK DEGS'den yapılan açıklamada barış gücü komutanı olarak atanan Andrei Serdyukov'un ilginç kariyeri aktarıldı. Merkez, "Kazakistan'daki Rus Barış Gücü Kuvvetleri Komutanlığına atanan Rus Generali Andrei Serdyukov'un 2014 yılında Kırım işgalinde yer aldığı, 2019 yılında Suriye'de Rus birliklerini komuta ettiği, öncesinde de Rus-Çecen Savaşına katıldığı ifade ediliyor." diyerek açıkladı.