TURK DEGS ACIKLADI: RUSYA'DAKI KAYNAKLARIMIZ UKRAYNA KONUSUNDA TURKIYE'NIN ARABULUCULUK TEKLIFINE RUSYA'NIN KARSI OLDUGUNU SOYLUYOR...

Sosyal Medyada Paylaş!

Rus Basın Sözcüsü’nün sözlerini aktaran Rus medyası Ria’ya göre Peskov; medyada ağırlıklı olarak Ankara'dan yapılan açıklamaların duyurulduğunu ve Ukrayna'daki durumu çözmeye yönelik çabaların memnuniyetle karşılanabileceğini söyledi.

PESKOV: "UKRAYNALI RUSYA MUHALİFLERİNİN BU KONUDAKİ YAKLAŞIMLARINI MERAK EDİYORUZ"

Ria'da yer alan habere göre ayrıca Peskov, Türk siyasetçilerinin Donbass temsilcilerini davet etmeye hazır olduklarına dair açıklamaları da duyduklarını ve Ukraynalı Rusya muhaliflerinin bu konudaki yaklaşımlarını merak ettiklerini belirtti.

TÜRK DEGS AÇIKLADI: RUSYA'DAKİ KAYNAKLARIMIZ UKRAYNA KONUSUNDA TÜRKİYE'NİN ARABULUCULUK TEKLİFİNE RUSYA'NIN KARŞI OLDUĞUNU SÖYLÜYOR...

Türk Denizcilik ve Global Stratejiler Merkezi'nden yapılan açıklamada, "Rusya’daki kaynaklarımız; Rusya’nın Ukrayna konusunda Türkiye’nin arabuluculuk teklifine karşı olduğunu (Peskov’un ima amaçlı olarak çözüm konusundaki arabuluculuğa değindiğini), hiç kimsenin araya girmesinin istenmediğinin üstü kapalı belirtildiğini aktardılar. Rusyadaki kaynaklarımız ayrıca Rusya’nın Ukrayna konusunda ABD ile yakın temasta olduğunun da altını çizdiler. Rusya'nın Kırım'ı artık tartışmaya dahi açmadığını, Kırım mevzusu açıldığı takdirde Ukrayna konusunda masaya dahi oturulmayacağını söyleyen kaynaklarımız, Rusya'nın artık Bulgaristan ve Romanya'yı tartıştıklarını belirtti." açıklamalarında bulundu.