TURK DEGS VE CIHAT YAYCI'YI LIBYA TEMSILCILER MECLISI HEYETININ ZIYARETININ ARDINDAN GORUSMENIN DETAYLARI INGILIZCE OLARAK DA YAYIMLANDI

Sosyal Medyada Paylaş!

Türk Denizcilik ve Global Stratejiler Merkezi'nden Libya Temsilciler Meclisi Heyetinin TÜRK DEGS’i ve ASAM-TÜRK DEGS Başkanı Doç. Dr. Cihat Yaycı’yı ziyaret ettiği duyurulmuştu. Aktif kamu diplomasisi yaparak Türk hak ve menfaatlerini korumayı ilke edinen TÜRK DEGS, denizden komşusu olan devletlerle 'kazan kazan' anlayışı çerçevesinde Türkiye ile anlaştıklarında ne kadar deniz yetki alanı kazanacaklarını ve anlaşmamaları durumunda ise ne kadar deniz yetki alanı kaybedeceklerini göstermeye devam ediyor. Görüşmeye dair sonuçlar paylaşan TÜRK DEGS, bu görüşmenin ardından ingilizce olarak da bir paylaşım gerçekleştirdi.

LİBYA TEMSİLCİLER MECLİSİ HEYETİNDEN TÜRK DEGS VE YAYCI'YA ZİYARET

The delegation of the Libyan House of Representatives (in support of Haftar in the East of Libya) visited the TURK DEGS and Cihat Yaycı. They were briefed by Cihat Yaycı.

The delegation received detailed information about the Turkey-Libya Delimitation of Maritime Jurisdiction Areas Agreement; They said, "We clearly understood that this agreement is in favor and interest of Libya, and we are going to protect it."

Kaynak: https://twitter.com/turkdegs/status/1472126650745769987