TURKIYE'DE URETILEN MASKELER, YUNAN PARLAMENTOSUNDA TARTISMA YARATTI! TURK DEGS: “HALA TURKIYE’NIN YUNANISTAN ILE MUZAKERE EDEBILECEGINI DUSUNEN ROMANTIKLER VAR!”

Sosyal Medyada Paylaş!

Türkiye'de üretilen maskeler, Yunan Parlamentosunda tartışma yarattı. Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan TÜRK DEGS, "Hala Türkiye’nin Yunanistan ile müzakere edebileceğini düşünen romantikler olduğunu duyuyoruz." değerlendirmesinde bulundu...

YUNAN PARLAMENTOSUNDA, MİLLETVEKİLLERİNE DAĞITILAN MASKELERİN TÜRKİYE'DE ÜRETİLMİŞ OLMASI TARTIŞMAYA NEDEN OLDU

Yunan basınındaki habere göre, Yunanistan Komünist Partisi (KKE) Milletvekili Liana Kanelli, Meclis'te yaptığı konuşmada, "Meclis'te bize dağıttığınız maskeler Türkiye'den. 'Made in Turkey' yazıyor. Kötü değil ancak Türkiye'den göçmenler geçemiyor, çıkarlar geçiyor." ifadesini kullandı.

Parlamento muhabirlerine konuşan Yunanistan Meclis Başkanı Konstandinos Tasulas, açılan ihaleyi, en düşük fiyat teklifi veren bir Alman firmasının kazandığını belirterek firmanın fabrikasının Türkiye'de olduğunun ilk başta fark edilmediğini savundu.

Daha sonra kutunun üzerindeki yazılardan üretim yerinin Türkiye olduğunun anlaşıldığını söyleyen Tasulas, durumun önceden bilindiği takdirde alım için başka bir firmanın tercih edilebileceğini ileri sürdü.

Kaynak: https://www.aa.com.tr/tr/dunya/turkiyede-uretilen-maskeler-yunan-parlamentosunda-tartisma-yaratti/2489253

TÜRK DEGS: “HALA TÜRKİYE’NİN YUNANİSTAN İLE MÜZAKERE EDEBİLECEĞİNİ DÜŞÜNEN ROMANTİKLER VAR!”

Konuya ilişkin Türk Denizcilik ve Global Stratejiler Merkezi'nden yapılan açıklamada, "Hala Türkiye’nin Yunanistan ile müzakere edebileceğini düşünen romantikler olduğunu duyuyoruz. Türkiye’de üretilmiş olan maskelerin kullanımına dahi tahammülü olmayan Yunanistan’a bir kez daha, bu video ile daha yakından bakmalarını tavsiye ediyoruz." değerlendirmesinde bulunuldu.