UKRAYNA, SINIRININ YAKININDA YAKLASIK YUZ BIN RUS ASKERININ KONUSLANDIGINI SOYLEDI

Sosyal Medyada Paylaş!

Ukrayna, sınırının yakınında yaklaşık yüz bin Rus askerinin konuşlandığını söyledi. Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy yaptığı açıklamada, Batılı ülkelerin aktif Rus birliklerinin hareketlerine ilişkin bilgileri Kiev ile paylaştığını da belirtti. Zelenskiy, "Umarım tüm dünya kimin gerçekten barış istediğini ve kimin sınırımızda yaklaşık yüz bin askeri konuşlandırdığını artık açıkça görebilir" ifadelerini kullandı.

UKRAYNA CUMHURBAŞKANI ZELENSKİY: UMARIM TÜM DÜNYA KİMİN GERÇEKTEN BARIŞ İSTEDİĞİNİ GÖREBİLİR

Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodymyr Zelenskiy, Ukrayna sınırı yakınında yaklaşık yüz bin Rus askeri bulunduğunu ve Batılı ülkelerin aktif Rus birliklerinin hareketlerine ilişkin bilgileri Kiev ile paylaştığını söyledi. Çarşamba günü Zelenskiy bir konuşmasında, "Umarım tüm dünya kimin gerçekten barış istediğini ve kimin sınırımızda yaklaşık yüz bin askeri konuşlandırdığını artık açıkça görebilir" dedi.

UKRAYNA SINIRINDA 1OO BİN RUS ASKERİ KONUŞLANIYOR

Ukrayna sınırına yakın Rus birliklerinin hareketleri, olası bir saldırı korkusuna yol açtı. Moskova, bu tür önerileri kışkırtıcı bularak reddetti ve NATO transatlantik ittifakının bölgede artan faaliyetinden şikayet etti.

3 Kasım'da Ukrayna Savunma Bakanlığı, Ukrayna sınırına yakın Rus birliklerinin sayısının doksan bine çıkartıldığını duyurmuştu.

Kaynak: https://www.usnews.com/news/world/articles/2021-11-13/ukraine-says-russia-has-nearly-100-000-troops-near-its-border