Yayci’nin Milli Gazete’ye Verdigi Roportaj Yunan Basininda

Sosyal Medyada Paylaş!

TÜRK DEGS Başkanı Doç. Dr. Cihat Yaycı 'nın Millî Gazete’ye verdiği röportaj Yunan basınında geniş yankı buldu. Yaycı, Yunanistan'ın Türkiye'yi Fransa'nın nükleer gücü ile tehdit etmesinin uluslararası bir suç olduğunu belirtmişti.

Yaycı’nın Millî Gazete’ye verdiği röportaj Yunan basınında…

Milli Gazete'nin Deniz Kuvvetleri Komutanlığı eski Kurmay Başkanı Müstafi Tümamiral Cihat Yaycı ile gerçekleştirdiği röportaj Yunan medyasında yankı uyandırdı.

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı eski Kurmay Başkanı Müstafi Tü­mamiral Cihat Yaycı, Doğu Akde­niz’de yaşanan gelişmelere dair Millî Gazete’ye çok özel açıkla­malarda bulunmuştu.

‘NÜKLEER TEHDİT’ İLAN ETTİ

Doğu Ak­deniz’de var olan denklemi ga­zetemize değerlendiren ve Tür­kiye’nin atması gereken adımla­rı açıklayan Yaycı, Doğu Akdeniz bölgesinin ülkemiz için neden ha­yati derecede önemi haiz olduğu­nu da anlatmıştı. Millî Gazete’nin Cihat Yaycı ile gerçekleştirdiği rö­portaj Yunan basınında geniş yer buldu. Yunan medya organları, söz konusu röportajı haberleştirdi ve okuyucularına aktardı.

BİRÇOK MEDYA ORGANINDA YER BULDU

Athens-News haber sitesi, Millî Gazete’nin Cihat Yaycı ile gerçekleştirdiği röportajı “Emekli Türk Deniz Kuvvetleri Komutanı, Yunanistan- Fransa savunma anlaşmasını ‘nükleer tehdit’ ilan etti” başlığıyla okuyucularına duyurdu. ‘Πτήση’ isimli Yunan haber organı da Yaycı’nın sözlerini haberleştirdi. ‘Geopolıtıkı’ isimli haber sitesi de Millî Gazete’nin Cihat Yaycı ile gerçekleştirdiği röportajı haberleştiren bir diğer site oldu. Bir diğer Yunan haber sitesi Protothema da “Mavi Vatan” teorisyeni şeklinde bahsettiği Yaycı’nın sözlerini başlığa taşıdı.

Kaynak: https://www.milligazete.com.tr/haber/8206098/yaycinin-milli-gazeteye-verdigi-roportaj-yunan-basininda