YAYCI'NIN S400’LER AKTİVE EDİLMELİ, YUNANİSTAN DÜŞMANCA NİYET VE TAVIR İÇİNDE GÖRÜŞLERİ YURTİÇİ VE YURTDIŞINDA GENİŞ YANKI BULDU

Sosyal Medyada Paylaş!

TÜRK DEGS Başkanı Doç. Dr. Cihat Yaycı’nın S400’ler aktive edilmeli, Yunanistan düşmanca niyet ve tavır içinde konulu uyarıları yurtiçi ve yurtdışı basında geniş yankı buldu.

 

YERLİ BASIN YANSIMALARI

CUMHURİYET GAZETESİ

Cumhuriyet Gazetesi’nde “Cihat Yaycı anlattı: Türkiye'ye saldıracaklar” başlığı ile gündeme taşınan haber kapsamında Yaycı’nın, Yunanistan'ın Türkiye'nin zayıf bir anında saldırıya geçeceği ifadelerine yer verildi. Yaycı, ABD ve Fransa ile milyarlarca dolarlık savunma anlaşmaları yapan Yunanistan'ın, Türkiye'nin zayıf bir anında saldırıya geçeceği konusunda uyarılarda bulunmuştu. Türkiye’nin milli güvenliği için derhâl s-400 savunma sistemlerini aktive etmesi gerektiğine de değinen Yaycı, “Kimseyle müzakere etmeden S-400'leri aktive etmemiz elzem hale gelmiştir. Bunları aktive ederek, devletimizin ve milletimizin güvenliğini sağlamamız lazımdır.” diyerek milli güvenliğimize yönelik kritik s-400 aktivasyon meselesine değinmişti.

Kaynak: https://www.cumhuriyet.com.tr/turkiye/cihat-yayci-anlatti-turkiyeye-saldiracaklar-1878158

 

MİLLİ GAZETE

Yunanistan’ın Türkiye’ye yönelik düşmanca niyet ve tavırlarına karşın ve ABD ve Fransa ile gerçekleştirdikleri anlaşmalar kapsamında oluşturdukları şer cephesine kayıtsız kalmayan Milli Gazete de Cihat Yaycı’nın ifadelerini gündeme taşıdı. “Cihat Yaycı'dan kritik uyarı: İlk fırsatta Türkiye'ye saldıracaklar” başlığı ile duyurulan haber kapsamında Yunanistan’ın Adalar Denizi ve Doğu Akdeniz'de Türkiye'ye yönelik düşmanca tavırlarını gündeme taşıyan Milli Gazete, Yunanistan’ın envanterdeki uçak, füze ve mühimmat sayısını artırmaya devam ettiğini de belirtti. TÜRK DEGS Başkanı Doç. Dr. Cihat Yaycı’nın Türkiye’nin milli güvenliği için derhâl kimseyle müzakere etmeden S-400'leri aktive etmesi gerektiğine değinen Yaycı, bunları aktive ederek devletimizin ve milletimizin güvenliğini sağlamamız gerekiyor dedi.

Kaynak: https://www.milligazete.com.tr/haber/8001062/cihat-yaycidan-kritik-uyari-ilk-firsatta-turkiyeye-saldiracaklar

YENİÇAĞ

TÜRK DEGS Başkanı Doç. Dr. Cihat Yaycı tarafından dile getirilen, Yunanistan’ın düşmanca niyet ve tavırlarına yönelik kritik ve hayati uyarılarını Yeniçağ Gazetesi de gündemine taşıdı. Fransa ve Yunanistan arasında gerçekleşen anlaşmanın NATO’nun dibini oyduğunu ifade eden Yaycı, Türkiye’nin bu anlaşmanın NATO'daki birlik ve bütünlüğe aykırı olduğunu dillendirmesi gerektiğini ifade etti.

Kaynak: https://www.yenicaggazetesi.com.tr/emekli-tumamiral-cihat-yaycidan-nato-ve-yunanistan-aciklamasi-ilk-firsatta-turkiyeye-saldiracaklar-s400ler-aktive-edilmedi-481602h.htm

 

HABER7

TÜRK DEGS Başkanı Doç. Dr. Cihat Yaycı’nın Yunanistan'ın Türkiye'nin zayıf bir anında saldırıya geçebileceği konusunda uyarılarını HABER7 son dakika olarak duyurdu. “Son dakika haberi: Türkiye'ye S-400 uyarısı: Acil şekilde aktive edin!” başlığı ile duyurulan haber kapsamında Yaycı’nın S-400 hava savunma sistemlerinin bir an önce aktive edilmesi konusundaki değerlendirmeleri gündeme taşındı.

Kaynak: https://www.haber7.com/guncel/haber/3153198-son-dakika-haberi-turkiyeye-s-400-uyarisi-acil-sekilde-aktive-edin

KKTC VOLKAN GAZETESİ

KKTC’de yayımlanan Volkan Gazetesi, Cihat Yaycı’nın gündeme taşıyarak Türkiye’yi ve Türk milletini uyardığı, Yunanistan’ın Türkiye’ye saldırmak için uygun bir zaman dilimi kolladığını ifade ettiği beyanlarını manşetine taşıdı. Volkan Gazetesi, Yaycı’nın Türkiye’nin S-400’leri aktive etmesine ilişkin uyarılarını ve görüşlerini dile getirdi.

 

YABANCI BASIN YANSIMALARI

PENTAPOSTAGMA

Yunanistan'da yayın yapan Pentapostagma Gazetesi, Türkiye'nin Doğu Akdeniz'de istikrarı tehdit ettiğine yönelik ithamlarda bulundu. Cihat Yaycı'nın 27 Kasım 2019'da imzalanan Libya-Türkiye deniz yetki alanı sınırlandırılma anlaşmasına ilişkin Ankara'nın ekonomik egemenliğini dörtte bir oranında artırdığını iddia ederek Türkiye’nin deniz yetki alanlarındaki hak ve menfaatlerine saldırdı.

Kaynak: https://www.pentapostagma.gr/ethnika-themata/kypros/7044423_i-toyrkia-apeilei-ti-statherotita-tis-anatolikis-mesogeioy

NEWSBEEZER VE REMONEWS

Newsbeezer ve Remonews, TÜRK DEGS Başkanı Doç. Dr. Cihat Yaycı’nın Yunanistan’ın Türkiye’ye saldırmak için zaman kolladığını, Fransa ve Yunanistan’ın gerçekleştirdiği anlaşma ile NATO’nun altını oyduğuna dair görüşlerini gündemlerine taşıdı. Yaycı’nın Yunanistan için Türkiye’ye “saldırmayı bekliyorlar” ifadelerine de değinen Newsbeezer ve Remonews, S-400'lerin de bir an önce aktive edilmesi ve Türkiye’nin güvenliğinin sağlanması yönündeki Yaycı’nın görüşlerini gündeme taşıdı.

Newsbeezer: https://newsbeezer.com/turkeyeng/rear-admiral-yayci-said-they-are-waiting-for-an-attack-s-400s-must-be-activated-as-soon-as-possible-and-our-safety-must-be-ensured/

 

Remonews: https://remonews.com/turkeyeng/rear-admiral-yayci-said-they-are-waiting-to-attack-the-s-400s-must-be-activated-as-soon-as-possible-and-our-safety-must-be-guaranteed/

PROTOTHEMA

Yunanistan merkezli yayın yapan Protothema Gazetesi TÜRK DEGS Başkanı Doç. Dr. Cihat Yaycı’ya saldırdı. “Cihat Yaycı’nın Yeni Kuruntusu” başlığını atan Yunanistan merkezli Protothema Gazetesi, Yaycı’nın Atina'nın karasularını artırmaya kalkışabileceğine ilişkin değerlendirmelerinden rahatsız oldu.

Kaynak: https://www.protothema.gr/world/article/1172510/neo-paralirima-tou-tzihat-giaitzi-na-epanalifthei-to-casus-belli-gia-tin-epektasi-ton-horikon-udaton-tis-elladas/