YUNAN GAZETESI PENTAPOSTAGMA: "MAVI VATAN DOKTRINI 'OFKELI VE KABADAYI' TURK BALIKCININ KRIZI OLUSTURMASINDAKI ANA ETKEN"

Sosyal Medyada Paylaş!

Yunan Sahil Güvenliğinin uluslararası sularda Türk balıkçıları tacizinin ardından Yunanistan merkezli Pentapostagma gazetesi olayın Yunan karasularında yaşandığını iddia etti... Bununla da yetinmeyen Yunan gazetesi Mavi Vatan Doktrini'ne de saldırdı...

ULUSLARARASI SUDA AVLANAN TÜRK BALIKÇILAR YUNAN SAHİL GÜVENLİĞİNİN TACİZİNE UĞRADI

Yunan Sahil Güvenlik botu Gökçeada açıklarında (uluslararası sularda) avlanan Türk balıkçıları 'Burası Yunan denizi' diyerek taciz etmiş ancak tehditlere boyun eğmeyen İlker Reis ve Türk balıkçılar defaatle avlandıkları bölgenin uluslarası su olduğunu ifade ederek geri adım atmamıştı. Bunun üzerine Yunan Sahil Güvenliği, "geldikleri gibi gitmişti"

PENTAPOSTAGMA: "MAVİ VATAN DOKTRİNİ 'ÖFKELİ VE KABADAYI' TÜRK BALIKÇININ KRİZİ OLUŞTURMASINDAKİ ANA ETKEN"

Yunan gazetesi Pentapostagma olayın Yunan karasularında yaşandığını iddia etti ve bununla da yetinmeyerek Mavi Vatan Doktrini'ne saldırdı... Pentapostagma, Yunan Sahil Güvenliğinin soğukkanlılığını koruyarak "öfkeli ve kabadayı" olarak tabir ettikleri İlker Reis'ten İngilizce olarak teknesini sözde Yunan karasularından çekmesini istedi. Ancak uluslarası sular olduğunu ifade eden İlker Reis geri adım atmayınca Yunan Sahil Güvenliği geri çekilmek zorunda kaldı. Yaşanan olayı Mavi Vatan Doktrini'ne bağlayan Pentapostagma, Mavi Vatan Doktirini'nin "öfkeli ve kabadayı" olarak tabir ettikleri Türk balıkçı İlker Reis'in giriştiği krizin oluşmasındaki ana etken olduğunu belirtti.

Kaynak: https://www.pentapostagma.gr/ethnika-themata/ellinotoyrkika/7067213_se-mia-klosti-peristatiko-metaxy-ellinikis-aktofylakis-kai