YUNAN GAZETESI: "TURK JETLERI YUNAN HAVA SAHASINI IHLAL ETTI". TURK DEGS: "SACMALIKLAR ULKESI YUNANISTAN YAYGARA KOPARIYOR..."

Sosyal Medyada Paylaş!

Greek City Times gazetesi, Türk jetlerinin tüm gözler Ukrayna'dayken Yunan hava sahasını ihlal ettiğini ve daha önceden de bu ihlalleri gerçekleştirdiğini iddia etti. İddialara ilişkin Türk Denizcilik ve Global Stratejiler Merkezi yaptığı açıklamada, "Dünya gündemi ne olursa olsun Yunanistan Türk düşmanlığına ara vermiyor." ifadelerine yer verildi.

DÜNYA GÜNDEMİ NE OLURSA OLSUN YUNANİSTAN TÜRK DÜŞMANLIĞINA ARA VERMİYOR...

Yunanistan merkezli yayın yapan Greek City Times gazetesinin Türk jetlerinin tüm gözler Ukrayna'dayken Yunan hava sahasını ihlal ettiğini ve daha önceden de bu ihlalleri gerçekleştirdiğini iddia etmesinin üzerine Türk Denizcilik ve Global Stratejiler Merkezi bir açıklama yayınladı. Yapılan açıklamada, "Dünya gündemi ne olursa olsun Yunanistan Türk düşmanlığına ara vermiyor." ifadelerine yer verildi.

SAÇMALIKLAR ÜLKESİ YUNANİSTAN!

Merkez açıklamanın devamında, "Karasuları 6 mil iken hava sahasını 10 mil olarak ilan eden saçmalıklar ülkesi Yunanistan, uçaklarımız 10 mile girdiğinde 'hava sahamızı ihlal ediyorlar' diye yaygara kopartıyor!" açıklamasında bulundu...

Kaynak: https://greekcitytimes.com/2022/02/24/turkish-jets-continue-violating/