YUNAN MEDYASI; "TÜRK FÜZELERİNE KARŞI ACİL ÖNLEM ALMALIYIZ!"

Sosyal Medyada Paylaş!

Yunan medyası her geçen gün Türkiye karşısındaki gerilimini ve stresini yoğunlaştırıyor. Türkiye'nin yerli savunma sanayii ürünleri karşısında ciddi endişelere sahip Yunanistan diğer yandan F-16 ve F-35 konularında olduğu gibi Türkiye'nin savunma sistemlerine ve ileri askeri teknolojilere sahip olmaması için ciddi çaba sarf ediyor.

Yunan medyasına yansıyan bir haber ise Yunanistan'ın sahip olduğu endişeyi bir kere daha gözler önünen seriyor! Roketsan'ın geliştirdiği Atmaca füzelerinin 2025 yılında tam kapasite envantere alınmasıyla birlikte Yunanistan'ın özellikle Adalar Denizi bölgesinde ciddi oranda zorlanacağını ve hukuksuz bir şekilde silahlandırılan adalardaki askeri üslerin Türk ordusu için çok kolay hedefler haline geleceğini vurgulayan haberde Yunanistan'ın vakit kaybetmeden Türk Ordusu'nun geliştirdiği karadan karaya füze sistemlerine karşı alternatifler yaratması gerektiği belirtildi. 

Yunan medyasının bir başka korkusu da yine Roketsan'ın geliştirdiği G-600T Yıldırım balistik füzeleri oldu. Bu füzelerin özellikle Adalar Denizi'ndeki tüm Yunan askeri üsleri, limanları ve havaalanları için ciddi tehdit oluşturduğu belirtilen haberde bu füzenin nükleer başlık taşıma kapasitesi de vurgulanarak Türkler tüm bu silahları kısa süre içerisinde operasyonel hale getirecek vurgusu yapıldı! Türkiye'nin gelştirdiği füze sistemleri, İHA ve SİHA'lar ile Adalar Denizi ve Doğu Akdeniz'de ciddi bir askeri varlık inşa ettiğinin altı çizilen haberde Türkiye uzun vadede tüm bu güce dayanarak Doğu Akdeniz'deki hidrokarbonlardan pay alacağını bu nedenle GKRY ve Yunanistan'ın kompleks bir askeri kapasiteye maruz kalacağının altı çiziliyor!

Kaynak; https://www.pentapostagma.gr/ethnika-themata/ellinotoyrkika/7107736_amesi-lysi-gia-toys-toyrkikoys-ballistikoys-pyrayloys-atmaca