YUNANISTAN DISISLERI BAKANI DENDIAS TURKIYE'YE SALDIRMAYA DEVAM EDIYOR!

Sosyal Medyada Paylaş!

Yunanistan Dışişleri Bakanı Dendias yine saldırdı. "Yunanistan irrasyonel neo-Osmanlı taleplerine boyun eğemez" ifadelerini kullandı. Dendias yaptığı açıklamada "Türkiye, yasal haklarımızı kullanmamız halinde ülkemizi savaşla tehdit etmekten vazgeçmeli. Saçma neo-Osmanlı taleplerine karşı rıza göstermemiz düşünülemez. Türkiye ile şartlı istişareyi savunuyoruz." dedi.

TÜRK-YUNAN SORUNLARI YOKTUR, YUNAN TALEPLERİ VARDIR

Konuya ilişkin Türk Denizcilik ve Global Stratejiler Merkezi Başkanı Doç. Dr. Cihat Yaycı açıklamalarda bulundu. Yaycı, “TÜRK-YUNAN sorunları yoktur, Yunan talepleri vardır diye senelerdir söylüyorum. Artık kör göz görsün, sağır kulak duysun. Yunanistan karasularını 6 milin üzerine çıkarmaya hazırlanıyor.”

TÜRKİYE ACİLEN YUNANİSTAN'A ADALAR DENİZİ'NDE KARASULARININ 3 MİL OLDUĞUNU VE LOZAN STATÜSÜ'NE DÖNÜLMESİ GEREKTİĞİNİ HATIRLATMALI

Adalar (Ege) Denizi'ndeki statünün Lozan Antlaşması ile belirlenmiş olduğunu hatırlatan Yaycı, "Adalar (Ege) Denizinde statü Lozan Anlaşması ile belirlenmiş ve 3 mil karasuları esas alınmıştır. Türkiye acilen Yunanistan’a Adalar Denizi’nde karasularının 3 mil olduğu Lozan Statüsüne dönülmesi ve hukuka saygı duyulması çağrısında bulunmalıdır." açıklamasında bulundu.