YUNANİSTAN MERİÇ NEHRİNE SALDIRI HELİKOPTERLERİ YERLEŞTİRDİ

Sosyal Medyada Paylaş!

Yunanistan saldırganlığın boyutlarını giderek artırıyor. Yunanistan, Dedeağaç bölgesinde bulunan 4. Kolorduda görev yapması amacıyla ABD yapımı Kiowa saldırı helikopterlerini Meriç Nehri boyunca yerleştirdiğini duyurdu. Yunan Pentapostagma ise bu helikopterlerin hem "Türklere" hem de Yunanistan'a girmeye çalışan göçmenlere karşı kullanılacağını belirtti! 

Bu durumdan son derece rahatsız olan Batı Trakya Türklerine yönelik saldırgan ve agresif tutum da devam ediyor. Yunan yetkililer ve Yunan medyası özellikle bölgedeki Türklerin tüm rahatsızlıklarını göz ardı ederek Batı Trakya Türklerini de hedef alan uygulama ve faaliyetlerde bulunuyorlar. 

Türkiye'nin Bayraktar, Aksungur, Akıncı gibi S/İHA'larının yürüttüğü hukuki faaliyetleri de hedef gösteren Yunanistan, Türk insansız hava araçlarının yine Türkiye'nin kendi hava sahasında uçmasına bile saldırma küstahlığında bulunarak Dedeağaç'a yerleştirilecek Kiowa saldırı helikopterlerinin tüm Türk faaliyetlerine karşı kullanacağını haberleştirdi. 

KAYNAK;  https://www.pentapostagma.gr/ethnika-themata/ellinotoyrkika/7108585_meionotikoi-kykloi-stin-dthraki-kaigontai-dimioyrgithei-stin