YUNANİSTAN ve TERÖR ÖRGÜTÜ PKK'NIN STRATEJİK İŞBİRLİĞİ!

Sosyal Medyada Paylaş!

Yunan medyası, Yunanistan'ın Türkiye'ye karşısında terör örgütleriyle geliştirdiği işbirliğini itiraf eder nitelikte bir haber paylaştı.

Yunan medyası Pentapostagma terör örgütü PKK'nın elebaşı Murat Karayılan'ın açıklamalarını sözde "Kürtlerin lideri" sıfatıyla haberleştirdi. Terör örgütü PKK'nın Türkiye'yi meşgul ederek Doğu Akdeniz ve Adalar Denizi bölgelerine tam yoğunlaşmaktan alı koyduğunu belirtti.

Pentapostagma, Yunanistan'ın terör örgütü PKK'nın Türkiye'ye yönelik uyguladığı terör eylemlerini değerlendirmesi gerektiğinin altı çizilen haberde adeta terör örgütü propagandası yapıldı. Türkiye'ye yönelik terör saldırılarının oldukça olumlu gelişmeler olarak değerlendirilen haber metninde terör örgütü PKK'dan adeta meşru bir yapı olarak bahsediliyor.

Terör örgütü PKK militanlarının görsellerinin paylaşıldığı haber içerisinde Türk Ordusuna yapılan saldırılardan da bahsediliyor ve Yunanistan'ın tüm bu gelişmeleri stratejik olarak değerlendirmesi gerektiği vurgulanıyor.

Kaynak; 

https://www.pentapostagma.gr/ethnika-themata/ellinotoyrkika/7107529_igetis-ton-koyrdon-kathestos-erntogan-katarreei-kai-paizei