"Yunanistan'a Savaşmadan Diz Çöktürürüz" Sözleri Yunan Medyasının Ana Odağı Oldu!

Sosyal Medyada Paylaş!

26 Haziran 2022 Pazar günü Oylum Talu’nun konuğu olan Cihat Yaycı, Yunanistan’ın gayri hukuku ve kışkırtıcı politikalarına yönelik değerlendirmelerde bulunarak Yunanistan’ın bu hukuk tanımaz politikalarına karşı Türkiye’nin tüm hukuki ve diplomatik imkanlarını kullanması gerektiğinin altını çizdi.

Cihat Yaycı, Türkiye’nin Yunanistan karşısında her konu bakımından oldukça üstün olduğunun altını çizdiği değerlendirmesinde “Türkiye hukuk ve diplomasiyi kullanarak 152 ada, adacık ve kayalık grubu olan EGAYDAAK’ları açıklamalıdır. Bazı askerler dahi Yunan ordusu, Türkiye’den üstündür açıklamasında bulunuyor biz her konuda üstünüz!” değerlendirmesinde bulunmuş, Yunanistan’ın özellikle Türkiye’yi yoğun şekilde tehdit eden açıklamalarına karşın Cihat Yaycı’nın “Yunanistan’a savaşmadan diz çöktürürüz sadece Midilli, Sisam ve Meis adalarını tecrit etmemiz bile buradaki halkın Yunan hükümetine isyanına neden olur. Türk Milleti müsterih olsun Türkiye çok güçlü bir devlettir. “ İfadesi Yunan medyasında geniş yer buldu.

Yunan medyası Tanea; “Mavi Vatan’ın Kaynağı ve Milliyetçi Cihat Yaycı, Midilli, Sisam ve Meis’i hedef göstererek Yunanistan’ı savaşmadan diz çöktürürüz dedi” ifadeleriyle Cihat Yaycı’nın açıklamalarını hedef gösterdi.

Kaynak; https://www.tanea.gr/2022/06/28/politics/tourkia-na-apokleisoume-mytilini-samo-kastelorizo-leei-o-empneystis-tis-galazias-patridas/