Yunanistan'ın Kolektif Hedefi; Cihat Yaycı ve TÜRK DEGS

Sosyal Medyada Paylaş!

Son zamanlarda ASAM TÜRK DEGS Başkanı Cihat Yaycı, Yunanistan Başbakanı Miçotakis tarafından küresel bir hedef haline getirilmeye çalışılıyor. Tüm bunlara ek olarak Yunan medyasının haber ve içerikleri de Cihat Yaycı ve Mavi Vatan üzerinde yoğunlaşarak devam ediyor. Son Türk Milleti'nin ismini terör örgütü PKK'ya yönelik yoğun yardımların tanıdığı Yunan istihbarat subayı Savvas Kalenderidis de Yunanistan'dan Cihat Yaycı'yı hedef gösterenler listesine eklendi.

https://infognomonpolitics.gr/2022/06/neo-paralirima-tou-patera-tou-dogmatos-tis-galazias-patridas/

 

Cihat Yaycı'nın açıklama ve çalışmalarına yoğun şekilde ilgi gösteren Kalenderidis, önceki yayın ve içeriklerinde de Cihat Yaycı'yı hedef göstermekten geri durmamıştır. Ciddi bir Türk ve Türkiye düşmanı olan Kalenderidis, Adalar Denizi ve Doğu Akdeniz'de Türkiye'nin nasıl engelleneceği ve Yunanistan'ın "Megali İdea"yı nasıl gerçekleştireceğini ifade eden çalışmalarda bulunmaktadır.

KİMDİR BU SAVVAS KALENDERİDİS?

Türk Milleti'nin PKK terör örgütüne yaptığı ciddi yardım ve yataklıklardan tanıdığı, PKK elebaşı Öcalan'ın Suriye'den kaçmasına yardım eden ve ona diplomatik pasaport verecek kadar ileri giden Savvas Kalenderidis, Türkiye'deki casusluk faaliyetlerine Yunanistan Konsolosluğu'nun Ticaret Ataşesi kisvesi altında başlamıştır. 

Türkiye'de kendisine kritik hedef ve kişiler belirleyen Savvas Kalenderidis, Türk Silahlı Kuvvetleri'nden bilgi ve belge sızdırabilmek için çalışmalarda bulunmuştur. Karadeniz bölgesine yönelik yoğun casusluk faaliyetleri yürüten Kalenderidis normal şartlarda 4 sene süren ateşelik görevini 7 yıl yapmıştır. Ateşe kisvesi altında 7 yıl boyunca casusluk hatta terör faaliyetleri yürüten ve fonlayan Kalenderidis ülkemiz içerisinde kara propaganda faaliyetleri dahi yürüterek gençlerimizi kandırmaya ve vatanlarından koparmaya çalışmıştır. Örneğin;

Trabzon, Rize, Artvin, Giresun, Sinop, devamlı oralara seyahat eden, kendisini Türk vatandaşıymış gibi, Savaş Kalender adıyla tanıtan, kafası karışık gençlerle arkadaşlık kuran Kalenderidis, Karadeniz’den 20 genci, Yunanistan’a üniversite okumaya götürmüş ve her ay 500 Euro maaş almalarını sağlamıştır. 

Türkiye'de Pontus ve sözde Pontus Soykırımı ile alakalı kitaplar ve makaleler yazan kişi ve sözde akademisyenlerin de Savvas Kalenderidis ile doğrudan bağlantılı oldukları açık kaynaklardan doğrulanan bir gerçektir.

Karadeniz bölgesinde beyin yıkama ve eleman devşirme faaliyetleri yürüten Kalenderidis, Batı Anadolu'da ise direkt terör faaliyetleri yürütmüştür. 90'lı yıllarda Batı Anadolu'daki orman yangınlarının azmettiricisi ve 1997 yılında Kırıkkale Mühimmat Fabrikası patlamasının da arkasında kendisinin olduğu güvenlik raporlarına kadar yansıyan bir gerçektir. 

PKK'nın Bekaa Vadisi'ndeki kampını birçok defa ziyaret eden Kalenderidis, PKK ile Yunan İstihbaratı arasındaki ana bağlantıydı. Öcalan'ın Yunanistan'a kaçırılmasında ciddi şekilde aktif rol oynayan Kalenderidis yine teröristbaşının Kenya'daki Yunan Büyükelçiliği'nde gizlenmesini de bizzat sağlamış ve Türk Ordusu teröristbaşını ele geçirene kadar ki süreçte bizzat teröristbaşının refakatçisi olmuştur.

Kalenderidis, PKK'nın Bekaa Vadisi'ndeki kampına askeri envanter sağlanması operasyonlarında da bizzat rol almıştır. Terör örgütünün Strela uçaksavar füzeleri gibi mühimmatları ele geçirmesinde etkin rol oynamıştır. Sırbistan üzerinden elden edilen bu mühimmatlar Yunanistan ve Güney Kıbrıs üzerinden Lübnan'ın Bekaa Vadisi'ndeki terör kamplarına ulaşmıştır. 

Son yıllarda Mavi Vatan ve Cihat Yaycı düşmanlığına odaklanan Savvas Kalenderidis hemen hemen çıktığı her yayında Cihat Yaycı'ya yönelik sözlü saldırılarda bulunmaktadır. Türk ve Türkiye düşmanlığı ciddi boyutlarda olan ajan Kalenderidis, Yunanistan'ın revizyonist ve şovenist politikalarının da ana kışkırtıcılarından birisidir. Öte yandan Savvas Kalenderidis MİT ve Türk Ordusu'nun son derece başarılı faaliyetleri ve operasyonları neticesinde yenilmeye mahkum olduğunu defalarca öğrenmiş ve deşifre bir casustur.