YUNANİSTAN'IN PKK VE FETÖ'YE TAHSİS ETTİĞİ KAMP: LAVRİON

Sosyal Medyada Paylaş!

Yunanistan uzun yıllardan bu yana insanlığa karşı her türlü suça bulaşmış terör örgütü PKK'ya yönelik yoğun destekler sunuyor. Ülkede bulunan Lavrion isimli kamp ise terör örgütlerinin Avrupa'daki bir üssü haline gelmiş durumda. Öte yandan Yunanistan, 15 Temmuz öncesi örtülü destekler sunduğu FETÖ terör örgütüne de 15 Temmuz'un ardından çok büyük ve açık destekler sunmaya ve onlar için de bir üs olmaya devam ediyor.  

29 Mayıs 2022 tarihinde birçok PKK'lının bulunduğu hatta burada askeri ve silahlı eğitimlerde alan PKK'lı teröristler ellerinde terör örgütü flamaları ve posterleriyle Lavrion Kampı'ndan Atina'ya bir yürüyüş gerçekleştirdiler. Yürüyüş esnasında Türkiye aleyhinde sloganlar atan teröristler, Yunan polis ve askerlerinin eşlik ettiği bir kortej halinde yürüyüşlerini gerçekleştirdiler. Lavrion Kampı özelinde terör örgütü PKK ile kirli bir ittifak kuran Yunanistan, ülke topraklarını terör örgütlerine açıyor. PKK-DHKPC-FETÖ militanı olmaları koşulunda vize ya da herhangi bir zorlukla karşılaşmayan terör örgütü üyeleri rahatlıkla Yunanistan'a giriş-çıkış yapabiliyor. Lavrion Kampı ile ilgili hazırlanan istihbarat raporları ve yakalan teröristlerin ifadeler Lavrion Kampı'nın adeta terör örgütlerinin ideolojik ve askeri üslerinden birisine dönüştüğünü ortaya koyuyor.

YUNANİSTAN'IN PKK VE FETÖ'YE TAHSİS ETTİĞİ KAMP: LAVRİON

Eylül 2021 tarihinde Türkiye'de bombalı eylem hazırlığındayken yakalanan PKK'lı terörist M.Y.'nin ifadesine göre; "Örgüt mensuplarının yönlendirmesiyle Lavrion Kampı’na gittim. Burada 5-6 ay örgütsel ve ideolojik eğitim aldım. Oradaki örgüt mensubu şehir faaliyetleri için görevlendirildiğimi, sabotaj eğitimi verileceğini söyledi. Kaçak yollardan Türkiye’ye geçip Diyarbakır’a geldim. Örgütün ayarladığı 3 farklı adreste kaldım.” itiraflarında bulunmuştur. Kampın koordinasyonun doğrudan Kandil'den atanan bir terörist tarafından oluşturulduğu ifade edilen itiraflarda Yunanistan'ın PKK ve diğer terör örgütleriyle ne derece ileri düzeyde kirli bir ilişki kurduğu da ortaya çıkmaktadır. 

NATO ÜYESİ AMA HER TÜRLÜ TERÖRÜN DESTEKÇİSİ

Cihat Yaycı'nın deyimiyle 'NATO birbirlerinin güvenliğini önemseyen güvenlik temelli bir işbirliği teşkilatıdır." Yunanistan uyguladığı politikalar ve desteklediği terör örgütleri nedeniyle NATO müttefikliğinin gereğini yapmamakla birlikte Türkiye'nin ve Türk Milleti'nin güvenliğini de ciddi şekilde tehdit etmektedir. Yunanistan'a yönelik gerekli diplomatik, hukuki ve güvenlik önlemlerinin alınması son derece elzem bir gerçekliktir. Adalar Denizi'ni yabancı güçlerle takviye etmeye çalışan Yunanistan, Türkiye düşmanı küresel terör unsurlarınında Türkiye saldırmak üzere yuvalanmasına, askeri ve ideolojik eğitim yürütmesine izin vermektedir.