Yunanistan'ın Son Bir Aylık Saldırganlık karnesi

Sosyal Medyada Paylaş!

Yunanistan son 1 ay içerisinde ciddi şekilde askeri yığınak yapmaya ve Türkiye'ye yönelik tehditleri genişletmeye devam ediyor. Özellikle ABD'den elde edilen askeri araçlar ve ekipmanların yenisi her geçen gün Yunanistan'ın Türkiye aleyhine genişlettiği envantere katılıyor! Yunanistan son 1 ay içerisinde Türkiye sınırı olan Meriç Nehri hattı boyunca 135 kilometrelik bir hendek kazdı. Bununla da yetinmeyen Yunanistan gayri-askeri statüdeki adaları daha ağır şekilde silahlandırmaya devam etti ve bu kapsamda Sırp yapımı çok füze atar sistemlerini gayri askeri statüdeki adalara yerleştirmeye başladı. Diğer yandan ABD'nin Yunanistan'a hibe ettiği araçlardan 51 tanesi de Dedeağaç ve Meriç Nehri bölgesinde görev yapmak amacıyla Türkiye sınırına yerleştirildi! 

Yunanistan'ın bu saldırgan ve hukuk tanımaz hamlelerinin en önemli destekçisi ve manipülatörü ise yine Yunan medyası oldu. Yunan medyasında saldırgan üslubu ve mesnetsiz haberleriyle önplana çıkan Pentapostagma, Yunanistan'ın son zamanlarda Türkiye'yi tehdit edercesine genişlettiği askeri hareketliliği "Dedeağaç barut kokuyor" ifadeleriyle gündemine taşıdır.

Gerek Yunanistan'ın son 1 aylık karnesi gerekse Yunan medyasının ifadeleri göstermektedir ki; Yunanistan politika, askeri ve medya yapılanmasıyla Türkiye aleyhtarlığını daha da şiddetlendiren bir çizgiye geliyor.