YUNANİSTAN'IN TÜRKİYE'Yİ KARIŞTIRMA PLANI ORTAYA ÇIKTI!

Sosyal Medyada Paylaş!

Yunanistan çok uzun zamandan bu yana Türkiye'yi içten karıştırmaya ve Türk halkını kışkırtmaya yönelik birçok algı ve manipülatif faaliyetini el altından yürütmektedir. Yunan medyası da Türkiye'nin içten karıştırılması gerektiğine dikkat çekerek Türkiye'de yaşayan azınlıkların olası bir Türk-Yunan savaşında Yunanistan'ın saflarında yer alabileceğini ve bunun altyapısının hazırlanmasının Yunanistan için oldukça hayati olduğunun altı çiziliyor. 

Batı Anadolu'da yer alan Türk savunma ve füze sistemlerinin Yunanistan için son derece tehlikeli olduğunu belirten haberde İngilizlerin 2003 Irak işgali sırasında İngiltere doğumlu Iraklıları aktif bir şekilde kullanarak işgalin altyapısını inşa ettiklerini, bu elemanlar sayesinde İngiltere'nin Irak ordusunun savunma sistemlerini çökerttiklerine dikkat çeken Yunan medyası olası bir Türk-Yunan savaşında da Türkiye'deki azınlıkların Yunanistan tarafından benzer bir amaçla kullanılması gerektiğini belirtiyor. Yunan medyası Türkiye'de yaşayan Ermeni, Rum, Suriyeli, Arap ve diğer azınlıkların hiçbir şekilde şüphe uyandırmadan Yunanistan lehine faaliyet yürütebileceklerini ve Yunanistan'ın kirli emelleri için oldukça ideal adaylar olduklarının altı çiziliyor. 

 

KAYNAK

https://www.pentapostagma.gr/ethnika-themata/ellinotoyrkika/7108745_o-bretanikos-tropos-exoydeterosis-irakinon-ballistikon