ABD CENTCOM KOMUTANI PKK'NIN SURİYE YAPILANMASINI ZİYARET ETTİ!

Sosyal Medyada Paylaş!

ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı (CENTCOM) Komutanı General Michael Kurilla, PKK'nın Suriye yapılanmasına ziyarette bulundu. PKK'nın Suriye kolunun başı olan Mazlum Abdi isimli teröristle de görüşen ABD'li General Kurilla, PKK'nın Suriye koluna yönelik koalisyon desteğinin artırılacağını belirtti. 

Türkiye'nin olası Suriye operasyonuna yönelik ABD'ye şikayetlerde bulunan terörist başı Mazlum Abdi, ABD'li General Kurilla'dan bu konuda da özellikle destek talebinde bulundu. 

ABD Merkez Kuvvetler Komutanı Kurilla, Türkiye'nin Suriye'ye yönelik operasyonlarının karşısında olduklarını açıkladı! 

Michael Erik Kurilla kimdir?

55 yaşındaki Kurilla, CENTCOM’un eski komutanı Kenneth McKenzie’nin yerine geçti.

North Carolina’da 18. Hava İndirme Kolordu Komutanlığı görevinde de bulunan Kurrilla, Irak işgalinde görev almış, 2005 yılında Musul’da yaralanmıştı.

Kurilla, Suriye’de PKK yapılanmasına destek verme stratejisinin mimarı Joseph Votel’in CENTCOM Komutanlığı döneminde CENTCOM Kurmay Başkanıydı. 2004-2014 yıllarında Ortadoğu’da çeşitli görevlerde bulunan Kurilla, eski ABD Başkanı Barack Obama döneminde Irak ve Afganistan özelinde terörle mücadele operasyonları yapan Müşterek Özel Kuvvetler Komutanlığı görevinde de bulunmuştu.