BÜYÜK ORTADOĞU PROJESİ'NİN SON SAFHASINDA YENİ İTTİFAKLAR MI KURULUYOR?

Sosyal Medyada Paylaş!

 

22 Ekim 2021 tarihinde İsrail Başbakanı Bennett ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin Soçi’de bir görüşme gerçekleştirecek. Bir ay önceden bu görüşmenin altyapısının oluşturulması ve iki liderin diplomatik, güvenlik ve ekonomi konuları ele alacağının duyurulması kapsamında görüşmenin yeni BOP ittifakı çerçevesinde gerçekleşeceği düşünülüyor. Bu noktada akıllara “Büyük Ortadoğu Projesi'nin son safhasında yeni ittifaklar mı kuruluyor?” sorusu geliyor.

 

YENİ İTTİFAKLAR MI KURULUYOR?

 

Türk Denizcilik ve Global Stratejiler Merkezi İsrail Başbakanı Bennett ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Soçi'de görüşmesine ilişkin "İsrail Başbakanı Bennett Rusya Devlet Başkanı Putin ile görüşmek üzere yarın Soçi’de olacak. Bir ay önceden bu görüşmenin altyapısı döşendi. İki lider diplomatik, güvenlik ve ekonomik konuları ele alacağı, görüşmenin yeni BOP ittifakı çerçevesinde gerçekleşeceği düşünülüyor." açıklamalarında bulundu.

 

 

BENNETT VE PUTİN'İN SOÇİ GÖRÜŞMESİ ÖNCESİNDE TÜRK DEGS'DEN BOP VURGUSU!

 

İsrail Başbakanı Bennett ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Soçi görüşmesi öncesinde Türk Denizcilik ve Global Stratejiler Merkezi BOP kapsamında yeni bir ittifak vurgusu yaptı. "Büyük Ortadoğu Projesi’nin son safhasında uygulanan stratejiye göre kurulan yeni ittifaklar ve döşenen tuzaklar oldukça dikkat çekicidir." uyarısında bulunan TÜRK DEGS, "Batı'nın bölgeye dair planları ABD'nin yeni büyük stratejisine (küresel güç mücadelesine) uyumlu hale getirildi." değerlendirmesinde bulundu.